اخبار و اعلانات

واژه‌نامه پلیمر

تدوین واژه‌نامه پلیمر با آغاز فعالیت مجله علوم و تکنولوژی پلیمر زیر نظر هیئت تحریریه این مجله در سال ۱۳۷۶ آغاز شد. از آن پس، کار تدوین  با افزودن واژه‌های جدید به‌کار رفته در مقالات این نشریه و بحث و بررسی در هیئت تحریریه گسترش یافت. هم اکنون واژه‌نامه پلیمر با بیش از ۳۰۰۰ واژه با هدف یکسان‌سازی زبان علمی و ایجاد زمینه‌ای برای اتخاذ زبانی مشترک برای عرضه مفاهیم علمی توسط انجمن پلیمر ایران به شکل کتاب انتشار یافته است. از این رو، از تمام مؤلفان محترم درخواست می‌شود تا در تدوین و تنظیم مقاله خود از این واژه‌نامه بهره گیرند.   بخشی ...

مطالعه بیشتر

لزوم رعایت اصول اخلاقی در نگارش مقالات و گزارش‌‌های علمی

امروزه لزوم رعایت اصول اخلاقی در نگارش مقالات و گزارش‌‌های علمی بیش از بیش احساس می­‌شود. در این باره مقاله‌ای در شماره ۶۲ نشریه مهندسی شیمی ایران چاپ شده که مطالعه آن برای همه نویسندگان مفید است، متن کامل مقاله به پیوست آمده است.

مطالعه بیشتر

ضریب تاثیر مجله و ضرورت ارجاع به مقالات مجله

در جلسه هیئت تحریریه مجله علوم و تکنولوژی پلیمر مورخ ۱۳۹۱/۱۱/۴ موضوع اهمیت ارجاعات و ضریب تاثیر مجله بحث و تبادل نظر شد. آمار درج شده در سایت نظیر تعداد مشاهده مقالات و  تعداد دریافت فایل اصل مقالات بیانگر استفاده قابل توجه مقالات چاپ شده در مجله است، اما میزان ارجاعات و در نتیجه ضریب تاثیر مجله پایین است. از این رو مقرر شد، اعضای محترم هیئت تحریریه مراقبت بیشتری را در این باره مبذول داشته و از دانشجویان خود بخواهند که در مقالاتی که در سایر مجلات چاپ می‌کنند، حتما به مقالات استفاده شده و مرتبط مجله علوم و  تکنولوژی پلیمر ارجاع دهند.

مطالعه بیشتر